Cmentarze - wyszukiwarka zmarłych z interaktywną mapą miejsc pochówków

Aplikacje internetowe - Cmentarze - wyszukiwarka zmarłych z interaktywną mapą miejsc pochówków

Masz pytania dotyczące aplikacji internetowych?

Chcesz zamówić aplikację?

Napisz: programy@mikroplan.com.pl

ICOR-Cmentarze wykorzystuje obiektową bazę danych z serwerem aplikacji ICOR. Jego zadaniem jest udostępnienie użytkownikom danych o cmentarzu takich jak: generowanie różnego rodzaju raportów – zestawień czy lokalizacja miejsc pochówków.

Aplikacja obejmuje m.in. rejestry:
- cmentarzy
- kwater
- wejść na cmentarze
- grobów
- zmarłych
- opiekunów

Dane mogą być importowane bądź wygodnie wprowadzane przez operatorów. Informacje są słownikowane. Dane z rejestrów służą do wyszukiwania przez stronę dostępną z Internetu w lokalnym serwisie. Dane z rejestrów są powiązane z mapą, co pozwala na wyświetlenie zarówno informacji w ujęciu gdzie jest pochowana dana osoba jak również kto jest pochowany w danym miejscu.

Dane z rejestrów są powiązane z innymi aplikacjami wykorzystywanymi w UM. Pozwala to np. na weryfikację poprawności danych. Dane mapowe służą również do wyznaczania najkrótszych tras od wybranych bram do miejsca pochówku. Istnieje możliwość (nie wykorzystywana w serwisie szczecińskim) do wyznaczania najkrótszych tras obejmujących wiele miejsc pochówku.

Dane o zmarłych są powiązane z rejestrem wpisów pamiątkowych w serwisie Internetowym. Bliscy lub znajomi mogą zamieszczać wpisy, widoczne dla innych po moderacji przez operatorów serwisu. Wpis obejmuje zarówno notkę jak i zdjęcie lub obrazek. Ta opcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników serwisu cmentarze.szczecin.pl. Dominują wpisy o pamięci o zmarłym oraz zdjęcia grobów, które ułatwiają rodzinie z daleka lokalizację.
Aplikacja jest opracowana w architekturze pozwalającej na jej łatwą rozbudowę ponieważ funkcjonuje w oparciu o serwer aplikacyjny ICOR.

Różnego rodzaju raporty, również w postaci tabel przestawnych pozwalają na całościowe lub przekrojowe spojrzenie na przechowywane dane. Przykładowy raport o pochówkach w miesiącach:

Cmentarze - wyszukiwarka zmarłych z interaktywną mapą miejsc pochówków

W innym ujęciu możemy wyliczyć ile jest pochówków w poszczególnych kwaterach:

Cmentarze - wyszukiwarka zmarłych z interaktywną mapą miejsc pochówków

Prezentacja danych odbywa się poprzez serwis CMS działający w środowisku serwera aplikacyjnego.

Wygląd serwisu może być dowolnie dostosowany poprzez mechanizm szablonów. Każdy rozdział może przechowywać treści opisowe wprowadzane przez uprawnionych operatorów. Wszystkie dane są przechowywane w bazie danych i zgodne z ustawą o dostępie do informacji publicznych. Warto również dodać, że dane o zmarłych nie podlegają ustawie o ochronie danych osobowych. Analogicznie dane osobowe opiekunów grobów oczywiście podlegają.

Serwis o cmentarzach to nie tylko zmarli. Cmentarz jest również obiektem urbanistycznym. Posiada historię, faunę, florę, zabytki, grupuje ludzi, którzy widzą w nim nie tylko miejsce zadumy i pamięci o zmarłych.

Wyszukiwanie miejsc pochówku to najczęściej wykorzystywana opcja serwisu:

Cmentarze - wyszukiwarka zmarłych z interaktywną mapą miejsc pochówków

Jest wiele usługi dodatkowych możliwych do udostępnienia w serwisie, np.: kalendarz uroczystości pogrzebowych, rezerwacja kaplicy, lista wolnych miejsc pochówku, zlecenie obsługi grobu np. sprzątanie, zapalenie zniczy. Szczególne znaczenie mają te usługi na cmentarzach usytuowanych na ziemiach zachodnich. Mieszkańcy tych ziem zwykle mają rodziny również w innych częściach Polski i często rodziny te chcą dbać o miejsca pochówku bliskich, lecz przeszkodą jest odległość. Dzięki serwisowi internetowemu ta przeszkoda znika.
 

Powered by ICOR - system zarządzania treścią CMS